T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

LİDER ÇOCUK TARIM KAMPI ETKİNLİĞİMİZ COŞKULU GEÇTİ..

Yayın Tarihi : 3.06.2022

Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı'nın koordinasyonunda her yıl ilköğretim 4. sınıf öğrencilerine "Hayatın merkezinde tarım, tarımın merkezinde çocuk" ilkesinden yola çıkarak doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla "Lider Çocuk Tarım Kampı" gerçekleştirilmekte ve belirlenen temaya dikkat çekilmektedir.

Birleşmiş Milletler 2022 yılını "Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri Yetiştiriciliği" olarak belirlemiştir. Lider Çocuk Tarım Kampı Programı bu tema ile gerçekleştirilmiştir. Bu kapsamda; öğrencilerin balıkçılık ve su ürünleri konularında bilgilerini arttırmak ve farkındalık yaratmak amacıyla su ürünlerini ve su kaynaklarını tanıtmak, su ürünleri tüketiminin beslenmemizdeki önemi, yörelerine özgü türleri tanımaları, kaybolmakta olan türlere karşı doğa ve çevre bilincinin geliştirilmesi vb. konularda tarım kampına katılan çocuklara faaliyet ve etkinlikler yapılmıştır.

Etkinliklere; Demirözü Kaymakamı Sayın Betül Büyükkılıç, Demirözü İlçe Tarım ve Orman Müdürü Nevzat Kılıç, İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Öner Bakan ve Demirözü İlköğretim okulu öğrencileri ile öğretmenleri katıldı.

#Balıkyiyorumsağlıklıbüyüyorum