T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

GIDA ve YEM ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ İLE BAYBURT ÜNİVERSİTESİ AYDINTEPE MESLEK YÜKSEKOKULU İŞBİRLİĞİYLE PANEL DÜZENLENDİ.

Yayın Tarihi : 17.12.2021

Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Bayburt Üniversitesi Aydıntepe Meslek Yüksekokulu tarafından 15.12.2021 tarihinde Aydıntepe Meslek Yüksekokulu konferans salonunda Gıda Güvenliği konusunda panel düzenlendi.

Düzenlenen panelde gıda güvenliği konusu 4 panelist tarafından farklı açıdan ele alınarak panele katılan katılımcıların bilinçlendirilmesi ve farkındalık oluşturulması hedeflendi.

Bayburt Üniversitesi Aydıntepe Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü Bölüm Başkanı Doç. Dr. Volkan GÜL koordinatörlüğünde gerçekleştirilen panelde Bayburt İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şube Müdürü Tahsin UZUN tarafından gıda güvenliği süreçleri ve önemi, Gıda Mühendisi Nihan ERDOĞ tarafından gıda güvenliği ve gıda israfı konularında bilgi verildi. Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Bülent BAYRAKTAR gıda güvenliği açısından zoonoz hastalıklar hakkında katılımcıları aydınlatırken, Doç. Dr. Volkan GÜL gıda güvenliği için tarımda sürdürülebilirlik ve organik tarım hakkında bilgi verdi.

Panel sonunda Aydıntepe Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Fatih DEMİR panele katılan ve emeği geçen herkese teşekkür ederek katılımcılara ve panelistlere çeşitli hediyeler verdi.